BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesinin Gerekliliği

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi, BAĞ-KUR’a kayıtlı olduğumuzu gösteren ve sigortalı olarak çalıştığımızı gösteren bir belgedir. Devlet memurları bankadan kredi alırken düzenli bir gelire sahip olduklarını maaş bordroları ile hiç bir problem yaşamadan ispatlarlarken kendi dükkanında çalışan esnaflar sabit bir gelir gösterme konusunda sıkıntı çekmektedirler. Bu aşamada çeşitli işlerimiz için BAĞ-KUR sigortalılık belgesi gerekmektedir.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi Nasıl Alınır?

BAĞ-KUR sigortalılık belgesini bulunduğunuz bölgede, bağlı bulunduğumuz sosyal sigortalar kurumuna giderek, BAĞ-KUR bölümünden temin edebilirsiniz. BAĞ-KUR sigortalılık belgesi 2926 Sayılı kanuna göre alınmaktadır. Talep ederken de 2926 sayılı kanuna göre BAĞ-KUR sigortalılık belgesi diyerek talep etmelisiniz.

Devlet kurumlarının da internet hizmetlerini kullanmaya başlaması ile beraber, bazı işlerimizi internet üzerinden halletmemizde mümkündür. SGK da resmi sitesinden bir çok resmi iş için hizmet vermeye başlamıştır. BAĞ-KUR da bu konuda çalışmalarına devam etmektedir. İnternet sitesi üzerinden merak ettiğiniz hemen hemen her konu hakkında aydınlatıcı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bir çok işinizi de internet üzerinden halletmeniz mümkün hale gelmiştir. Bu gelişmeler ile birlikte siz de BAĞ-KUR Sigortalılık belgesini internetten temin edebilirsiniz. Bu belgeye ulaşmanız için gerekli olan bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


68