BAĞ-KUR BORÇLARI | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR BORÇLARI

BAĞ-KUR BORÇLARI

Bu yazımızda da sizler için Bağ-Kur borçları konusunu anlatmaya çalışacağız. Ülkemizde milyonlarca vatandaşın prim borçları bulunmaktadır. Günümüzde artık devlet tarafından hazırlanmakta olan tasarı ile birlikte ülkemizde yeni sosyal güvenlik yasası ile esnafın borçlarına yeniden yapılandırma kapısı açılmakta iken, Bağ-Kur borçları olan vatandaşlara da af gündeme geldi. Peki bu borcumuzu nasıl öğrenebiliriz ya da nasıl ödeyebiliriz ? Bu sorunun da cevabını sizler için aşağıda anlattık.

Bağ-Kur Borçları Sorgulama

Bu işlemi yapabilmek için size vereceğimiz linke tıkladıktan sonra sizden bazı kimlik bilgileri istenilecektir. Ülkemizde Bağ-Kur prim borcu olan vatandaşların prim borçları eğer 30 nisan 2008 tarihinden önceyse beş yıla kadar olan borçları otomatik olarak silinecektir. Vatandaşların Bağ-Kur  borçları silinmesi uygulamasından yararlanabilmek için herhangi bir başvuru yapmasına, otomatik olarak gerçekleşeceğinden gerek yoktur. Sorgulama yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak istenilen bilgileri doldurarak sisteme giriş yapınız. Borcunuzu görebilir, ödeyebilirsiniz.

Bağ-Kur Borçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Eğer bu  Bağ-Kur Borçları  sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapmak istiyorsanız da aşağıda sizin için verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenilen T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapınız. Bu sayede Bağ-Kur borçları bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Bağ-Kur Borçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


68