BAĞ-KUR Gün Sorgulama | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR Gün Sorgulama

BAĞ-KUR Gün Sorgulama

BAĞ-KUR, Sosyal Güvenlik Kurumu çatışı altında hizmet veren bir sigortacılık sistemidir. BAĞ-KUR’a prim ödeyen sigortalılar kendi iş yerinin sahibi olan kişilerdir. Yani işveren kişi kendisi olmalıdır. Kişi yatırdığı primlerinin ne durumda olduğunu görmek için BAĞ-KUR gün sorgulamasını yapmalıdır. BAĞKUR gün sorgulama işlemi yapılarak toplam prim gün sayınızın ne kadar olduğunu öğrenebilir, ne kadar miktarla prim yatırdığınızı görebilir, aynı zamanda ilk prim yatırmaya başladığınız güne erişebilirsiniz. Ayrıca öğrenebileceğiniz bu bilgiler emekli olacağınız dönemde sizden istenecek bilgilerdir. Bu yüzden bu bilgilere hakim olmanız emekliliğiniz açısından büyük önem taşıyacaktır. Peki BAĞKUR gün sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılıyor?

Bu işlemi internet üzerinden yapabiliyorsunuz. İki farklı sistem üzerinden yapılmakta olan bu işlem 2015 Nisan ayından beri sadece E-Devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Çünkü sigortalılar tarafından E-SGM sistemi için şikayetler gelmiştir. Şikayetler arasında güvenlik açığından oluşan durumlar ve yanlış bilgi yüzünden sigortalıların yanılması gelmektedir. Bu açıdan artık sadece güvenlik açısından da problem oluşturmayacak olan E-Devlet kullanılmaktadır. E-Devlet üzerinden sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerine değil daha pek çok kurumun hizmetlerine erişim sağlayabiliyorsunuz.

 

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ile yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine, kimlik bilgilerinizle yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra BAĞ-KUR gün sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan ekran ile birlikte ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

565

 

Bu işleminizden sonra, değişen ekran ile birlikte TC kimlik numaranızı ekranda görmüş olduğunuz ilgili yere yazınız.

456

Ardından E-Devlet şifrenizi giriniz.

456

BAĞ-KUR gün sorgulama için yapmış olduğunuz bu bilgi girişlerinden sonra son olarak ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu adımlardan sonra BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilir ve  konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80