BAĞ-KUR Sicil No Öğrenme | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR Sicil No Öğrenme

BAĞ-KUR Sicil No Öğrenme

BAĞ-KUR, SSK, Emekli Sandığı ile ilgili birçok işleminizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemlerden biri de BAĞ-KUR sicil no öğrenmedir. BAĞ-KUR sicil no öğrenme sayesinde ne zaman emekli olacağınızı, emekli aylığınızın ne kadar olacağını sorgulayabilir, kurum ve kuruluşlarda yapacağınız işlemlerde sicil numaranızın gerekli olduğu tüm işlemleri rahatlıkla halledebilirsiniz. BAĞ-KUR sicil numaranızı öğrenmeniz için tek bir seçenek vardır. Bu seçenekten sicil no öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Biz size bu seçeneği de nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

BAĞ-KUR no sorgulama işlemini E-SGM üzerinden de yapabiliyordunuz. Ancak E-SGM üzerinden yapılan işlemlerin sonucu yanlış çıktığından ötürü ve sadece kişisel bilgilerden dolayı yapıldığından ötürü güvensizlik problemi oluşmuştur. Bundan dolayı E-SGM kapatılmış ve sadece E-Devlet üzerinden işlem yapılmaya başlanmıştır.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Sicil No Öğrenme

BAĞ-KUR no öğrenme işlemini E-Devlet şifreniz olmadan yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL olan işlem ücretinizi ödeyiniz ve şifrenizi alınız. Şifrenizi aldıktan sonra BAĞ-KUR numarası öğrenme için aşağıdaki maddeleri adım adım takip ediniz.

  1. Yazının sonunda size verilen linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız.
  3. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  4. “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  5. Karşınıza gelen sayfada BAĞ-KUR sicil no öğrenme işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


72