BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

Bağ-Kur sigorta koluna bağlı olan vatandaşlarımızın var olan prim borçlarını taksitlendirme olanağına sahiptirler. Vatandaşlarımız prim borçlarını düzenli bir şekilde ödemek zorundadırlar. Primlerini ödemeyi aksattıkları takdirde borçları yükselebilmektedir. Vatandaşlarımız mağdur olmamak için borçlarını taksitlendirebilirler. Bağ-Kur taksitlendirme vatandaşlarımızın ödeyebilme kapasitesine göre belirlenmektedir. Eğer ki vatandaşlarımızın ödeyebilme kapasitesine göre belirlenmezse yıllık faiz oranları artarak  %84′ e ulaşarak sigortalının borcunu ödemesini imkansız hale getirir.

Bağ-Kur Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur taksitlendirme işlemi için taksitlendirme dilekçesinin doldurulması gereklidir. Dilekçe ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunması gerekir. Dilekçe üzerine Bağ-Kur numarası, gösterilen teminatlar, TC kimlik numarası ve ad soyad bilgilerinizi yazmayı unutmayınız. Bunun üzerine dilekçe kuruma verildikten sonra Bağ-Kur taksitlendirme için kişinin ödeyebileceği miktarda taksit oranları belirlenecektir. Böylece bütçenize uygun şekilde borçlarınızı herhangi bir mağduriyet yaşamadan ödeyebilirsiniz.Etiketler:

Yorumlar

 1. mehmet karadaş 19411195168 diyor ki:

  hizmet dökümüni istiyorum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Hizmet dökümü almak için verdiğimiz bağlantıya tıklamanız yeterli: https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 2. vasfi yıldırım diyor ki:

  selam ,
  sigorta başlangıcım 01.01.1991 tarihidir.doğum tarihim ise 15.02.1962 ne zamna emekli olabilirim acaba.

 3. Selim diyor ki:

  merhabalar bu bağkur borç taksidi için nereye basvuruyoruz ve form nerden alıyoruz acaba bilgi alabilirmiyiz bütün borçları kapsıyormu acaba

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   Selim Bey yukarıdaki Bağkur Taksitlendirme başlıklı yazımızda gerekli bilgiler yer almaktadır.

Yorum Yaz


86