E-Bordro | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-Bordro

E-Bordro

Bordro demek aylık gelirinizle alakalı olan tüm bilgilere erişebilmeniz demektir. Kamu kurumunda çalışıyorsanız almış olduğunuz maaş ile ilgili tüm ayrıntılara ve maaş kesintilerine maaş bordrosunda detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Maaş kesintileri ve ayrıntıları şöyledir; prim, ikramiye, tazminat ve maaş kesintisi. Günümüzde pek çok işleminizi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. E-Bordro sorgulama işlemi de bunlardan birisidir. E Bordro ile internet üzerinden geliriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. E-Bordro sorgulama işlemi internet üzerinden iki farklı yöntem ile yapılmaktaydı. Ancak şifresiz yapılan işlemlerin hepsi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kaldırıldı. Bu yüzden Muhesabat Genel Müdürlüğü üzerinden sadece kişisel bilgiler ile yapılan işlem artık yapılamamaktadır.

E-Devlet ile Şifreli E-Bordro Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün kapatılmasıyla sadece E-Devlet üzerinden yapılmaya başlanan E-Bordro sorgulamanızı yapabilmeniz için E-Devlet şifresini kullanmalısınız. E-Devlet şifresini kullanabilmek online olarak gerçekleştirilemiyor. Bu yüzden  E-Devlet şifresi almalısınız. E-devlet şifresi nereden alınır diyorsanız PTT şubelerine gitmeniz gerektiğini söyleriz. Sadece PTT’ye yapılan başvuru sonucunda alınabilen E-Devlet şifresi için başvuru sonucunda 2 TL ödemeniz gerekiyor. Böylelikle şifre sahibi olacaksınız.

Daha sonra yazı bitiminde size sunulan E-Devlet linkine tıklamanız gerekiyor. Açılacak sayfada da kimlik doğrulama yapabilmeniz için bir buton bulunuyor. Bu butona basınız ve E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası girebileceğiniz sayfaya gidiniz. Bu bilgileri de eksiksiz girdikten sonra sistem girişinizi yaparak E-Bordro sorgulamanızı halledebilirsiniz.

E-Devlet E-Bordro Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


77