E-DEVLET GİRİŞİ | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET GİRİŞİ

E-DEVLET GİRİŞİ

E- Devlet Sistemi, vatandaşlarımızın devlete ait kurum ve kuruluşlarla ilgili tüm merak ettikleri soruları tek bir siteden öğrenebilmesi için başlatılan bir uygulamadır. Bu sistem sayesinde saatlerce sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. İşlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. E- Devlet sistemiyle SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı borç sorgulama ve hesaplama gibi birçok işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

E-Devlet girişi, üç yoldan yapılabilmektedir. Bunlar;

  1. E-Devlet şifresi ile E-Devlet girişi: E-Devlet uygulamasına şifre ile giriş yapmak için ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alacak olduğunuz şifre gereklidir. Eğer ki şifrenizi unutursanız yine bir PTT şubesine gidip yeni şifrenizi edinebilirsiniz. Bu sefer ödeyeceğiniz işlem tutarı 4 TL olacaktır. Şifreniz ve TC kimlik numaranız ile E-devlet girişini yapabilirsiniz.
  2. Mobil İmza ile E-Devlet girişi: Ülkemiz GSM operatörleri tarafından EDevlet girişi yapmak için uygulanan sistemdir. Avea, Turkcell gibi operatörlere her ay belirli bir ücret ödeyerek mobil imzanızı oluşturabilirsiniz.
  3. Elektronik imza ile E-Devlet girişi: Bu yol size özel şirketler tarafından sunulmaktadır. Bu şirketlerden alınacak elektronik imza ile E-Devlet girişini gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80