E-DEVLET PLAKA SORGULAMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-Devlet plaka sorgulama işlemi internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet sisteminde plaka sorgulama için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri sırasıyla aşağıdaki başlıkta belirttik. Vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek E-Devlet plaka sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

Yeni bir araç aldığınızda o araçla ilgili bilgileri E-Devlet plaka sorgulama işlemi sayesinde öğrenmeniz mümkündür. Almış olduğunuz aracın haciz veya rehin gibi durumlarını öğrenebilir veya kendi şahsınıza ait aracın borç durumunu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca bir plaka girerek aracınızın Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bu işlemler için sisteme bir plaka numarası girmeniz yeterli olacaktır.

E-Devlet plaka sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuru sonrasında 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi öğrenmeniz mümkündür. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda maddeler halinde vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek E-Devlet plaka sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız.
  2. Kimliğimi şimdi doğrula kısmında kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir biçimde giriniz.
  4. Yeni açılan sayfaya ise sorgulamak istediğiniz plaka numarasını giriniz.

Yapmış olduğunuz bu uygulamalardan sonra E-Devlet plaka sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80