E-DEVLET SABIKA KAYDI | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-Devlet sabıka kaydı işlemi E-Devlet sistemi sayesinde çok kolay bir hal almıştır. Günümüzde E-Devlet sisteminin kullanılması birçok hesaplama ve sorgulama işlemini kolaylaştırmıştır. E-Devlet sabıka kaydı da bunlardan biridir.

Sabıka kaydı, Emniyet Müdürlüğü’nde herhangi bir kaydınızın olup olmadığını açıklayan bir belgedir. Ve bu belgeye hayatınız her alanında ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeyi yaşadığınız il ve ilçedeki Adliye binasına giderek belirli bir ücret karşılığında edinmeniz mümkündür. Fakat E-Devlet sistemiyle bu ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız. Aşa

ğıdaki başlıkta E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet sabıka kaydı işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Verniş olduğumuz bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Sabıka Kaydı Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sabıka kaydı işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Almış olduğunuz şifre ile öncelikle size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından kimlik doğrula bölümünde kimliğinizi doğrulayınız. Karşınıza çıkan sayfada T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra sisteme giriş butonuna basınız. Böylece Emniyet Müdürlüğü’ndeki bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet sabıka kaydı işleminiz için bu uygulamaları yapmanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80