E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-Devlet sistemi ile tüm sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu uygulama için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Aşağıdaki başlıkta size E-Devlet şifresi alma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

E-Devlet sistemi sayesinde devlet dairelerinde gereksiz yere sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. E-Devlet sistemine girerek T.C kimlik numaranız ve alacağınız E-Devlet şifresi ile çoğu sorgulama işlemlerini hızlıca yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi üzerinde işlem yapmak istiyorsanız E-Devlet şifresi almalısınız. E-Devlet şifresi almak size en yakın bir PTT şubesine gitmeniz gerekir. Bu işlem karşılığında sizden 2 TL ücret istenecektir. Ücretinizi ödedikten sonra E-Devlet şifreniz size kapalı bir zarfın içinde teslim edilecektir. E-Devlet şifresi alma işleminden sonra E-Devlet sistemine girerek istediğiniz işlemde kullanabilirsiniz.

Eğer yeni bir E-Devlet şifresi almak istiyorsanız tekrardan bir PTT şubesine giderek başvurunuzu yapınız. Bu kez sizden istenilecek olan ücret 4 TL’dir.

Şifrenizi unuttuysanız veya kaybettiyseniz tekrar bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekecektir. Şifrenizi kaybettiğinizde E-Devlet şifresi almak için ödeyeceğiniz tutar 10 TL olacaktır. Bu ek ücretleri ödememek için şifrenizi güvenli bir yerde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bu şifre sizin kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından da çok önemlidir. Şimdi yazının altında size en yakın PTT şubelerini gösteren bir link vereceğiz. Lütfen tıklayınız.

Size En Yakın PTT Şubeleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


74