E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

E-Devlet şifresi değiştirme E-Devlet sistemi üzerinden yapılan bir uygulamadır. Bu sistem sayesinde birçok hesaplama ve sorgulama işlemini belirli bir ücret ödemeden yapmanız mümkündür. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yaparken sizden bazı bilgiler istenecektir. Bundan daha önemlisi bu sistem üzerinde işlem yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır.

Bir E-Devlet  şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek bu şifre için başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuzu yapıp, 2 TL ücret ödedikten sonra şifreniz size kapalı bir zarfın içinde teslim edilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinden istediğiniz hesaplama ve sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu şifre ile sizin kişisel bilgilerinize ulaşılabildiğinden dolayı şifrenizi güvenli bir yerde saklamanız gerekir. Şifrenizi kaybetmeniz veya unutmanız durumunda E-Devlet şifresi değiştirme işlemine başvurmalısınız. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet şifresi değiştirme işleminin nasıl olacağını size anlatacağız.

E-Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlem için öncelikle E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra size E-Devlet şifresi değiştirme ile ilgili bir uyarı gönderilecektir. Bu uyarı mesajından sonra E-Devlet şifresi değiştirme işleminize başlayabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi şifre değiştirme işlemi sizin güvenliğiniz açısından önemlidir.

Eğer E-Devlet şifresi değiştirme işlemini gerçekleştiremediyseniz kişisel bilgi ve ayarlarım bölümüne giriniz. Karşınıza çıkan sayfada ”Şifre Değiştir” kısmına tıklayınız. Böylece işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80