E-DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUM | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUM

E-DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUM

E-Devlet sistemi sayesinde birçok sorgulama ve hesaplama işlemini devlet dairelerinde sıra bekleme zahmetine katlanmadan hızlı bir süre içerisinde yapabilirsiniz. Bağ-Kur no sorgulama, emeklilik yaşı hesaplama, SSK sicil no öğrenme ve buna benzeyen birçok işlemi yapmanız mümkündür. Fakat bu işlemleri yapmanız için E-Devlet sistemi sizden bir şifre istemektedir. Bu şifre sizin güvenliğiniz açısından gereklidir.Aşağıdaki başlıkta E-Devlet şifresini  unuttum sorusunu cevaplayacağımız gibi E-Devlet şifresinin nasıl alınacağını da sizlere bildireceğiz.

E-Devlet Şifresini Unuttum Sorusu İçin Yapmanız Gerekenler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi E-Devlet sisteminde işlem yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa öncelikle bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvurusu sonrasında sizden 2 TL bir ücret istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi kaybetmeniz veya unutmanız durumunda tekrardan bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesine yapacağınız E-Devlet şifresini unuttum başvurusundan sonra 10 TL ödeyerek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinden değiştirdiğiniz E-Devlet şifresini unuttuysanız yine bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü internetten değiştirdiğiniz şifreyi tekrar internet üzerinden öğrenemezsiniz veya yeni bir şifre alamazsınız. Bu kez işlem ücreti için 10 TL değil 1 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

İnsanlar her zaman E-Devlet şifresini unuttum gibi birçok sorunla karşılaşabiliyor. Bu gibi sorunlara maruz kalmamak için şifrenizi güvenli bir yerde saklamanız sizin kişisel bilgileriniz açısından önemlidir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80