E-DEVLET ÜNİVERSİTE E-KAYIT | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

E-Devlet Üniversite E-Kayıt

E-Devlet Üniversite E-Kayıt

Lise eğitimi gördükten sonra YGS ve LYS gibi belli sınavlara girdiğiniz durumda üniversite eğitiminiz için ilk adımı atmış olacaksınız. Eğer bu sınavlardan geçer not alır ve bir üniversite kurumuna yerleşirseniz üniversite kaydınızı yaptırmanız gerekiyor. Artık E-devlet sistemini kullanarak üniversite kaydınızı online yapabiliyorsunuz. E-Devlet sistemi bünyesinde bulunan birçok önemli hizmetten birisi de E-Devlet üniversite e-kayıt uygulamasıdır. Bu uygulama ile belirli üniversitelerin kazandığınız programına kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt yaptığınıza dair bir çıktı alabilirsiniz. Ayrıca bu kayıtta sonra üniversitede kayıt yaptırmaya gerek yoktur. E-Devlet üniversite e-kayıt uygulamasının nasıl yapıldığını yazımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üniversite E-Kayıt Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden gerçekleştirilen E-Devlet üniversite e-kayıt işlemi için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bir E-Devlet şifreniz yoksa şifrenizi size en yakın PTT şubesine gidip başvuru yaparak almanız gerekmektedir. Başvurudan sonra kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi teslim alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir şifreye sahipseniz yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan kimlik doğrulama platformunda ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayıp işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Üniversite E-Kayıt İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


70