EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Ülkemizde gerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek gerek emekli olma durumunda rahat ve ferah bir emeklilik dönemi geçirmek adına bağlı bulunduğunuz sosyal güvence çatısı altında prim ödersiniz. Bunlar karşılığında alacağınız maaşı da merak edip olası kesinti durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bizlere Emekli Sandığı maaş sorgulama konusunda sizleri aydınlatacağız. İnternet üzerinden yapılabilen Emekli Sandığı maaş sorgulama da sizler için oluşturulmuş olan iki farklı seçenek mevcut. Şifresiz seçenek olarak E-SGM üzerinden bu sorgulamanızı kolaylıkla yapabileceğiniz gibi E-Devlet kapısı üzerinden size ait E-Devlet şifreniz ile de aynı sorgulamayı kolaylık ile yapabilirsiniz.

Şifresiz Emekli Sandığı Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Şifre kullanmadan Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bu adrese tıklamanız sonucu karşınıza gelecek olan yeni sayfada sizlerden bazı bilgiler istenilecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.

Emekli Sandığı maaş sorgulama için T.C uyruklu iseniz : Emekli Sandığı maaş sorgulama için ilk olarak size ait T.C. kimlik numaranızı ve nüfusa bağlı bulunmakta olduğunuz ili ve doğum tarihinizin yıl kısımını ilgili kısımlara eksiksiz bir şekilde giriniz. Daha sonra nüfus cüzdanınızın arka kısımda yer alan cilt numaranızı da ilgili kısıma eksiksiz bir şekilde giriniz. Son olarak “Güvenlik Kodu” kısımında yer alan rakam ve karakterleri de ilgili kutucuğa giriniz.

Emekli Sandığı maaş sorgulama için Yabancı uyruklu iseniz : Emekli Sandığı maaş sorgulama için ilk olarak size ait T.C. kimlik numaranızı ve ikamet tezkere numaranızı ilgili kısımlara giriniz. Daha sonra doğum tarihinizin yıl kısımını ve ardından “Güvenlik Kodu” kısımında görmüş olduğunuz rakam ve karakterleri ilgili kısımlara giriniz.

Girdiğiniz bilgileri kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Sorgula seçeneğine tıklamanız sonucu yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada ilk olarak “Emekli Aylık Bilgisi” seçeneğini daha sonra da Emekli Sandığı maaş sorgulama için “Emekli Aylık Bilgisi 4C” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde şifresiz olarak Emekli Sandığı maaş sorgulamanızı yapmış olacaksınız.

Şifresiz Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Emekli Sandığı maaş sorgulamanızı E-Devlet üzerinden yapabilmek için size ait bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer hala size ait bir E-Devlet şifreniz mevcut değil ise en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında kapalı bir zarf içerisinde yalnızca size ait olan bir şifre temin edebilirsiniz. İlk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Emekli Sandığı maaş sorgulama bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada yapmanız gereken ilk işlem kimlik doğrulama işlemidir. Bunun için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Sonrasında sizden istenilen T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. bu şekilde sisteme girişinizi tamamlayınız. Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminizi artık başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


76