EMEKLİLİK SORGULAMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

Emeklilik Sorgulama

Emeklilik Sorgulama

Emeklilik, çalışan çalışmayan herkesin hayalinde olan bir dönemdir. Çünkü bu dönemde çalışılmadan aylık alınır ve rahat bir yaşam sürülür. Günümüzde her işin internet üzerinden yapılmasıyla emeklilik işlemleri de online platforma taşındı. Emeklilik sorgulama işlemi de internetten yapılabilen ve herkes için gerekli olan işlemlerden bir tanesidir. Emeklilik sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi sizlere detaylı olarak yazımızın devamında anlatacağız.

4A Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK‘dan ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için alt kısımda verdiğimiz sekmeye tıklayınız. Sekmeye tıkladığınız durumda açılacak olan sayfada sizden istenilen bilgileri doldurunuz. Bilgileri doldurduktan sonra gönder butonuna tıklayınız. Buradan ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

4A Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri doldurmanız gerekecektir. İlk olarak cinsiyetinizi seçiniz. Daha sonra doğum tarihinizi giriniz. Emeklilik türünüzü seçiniz. Maluliyetiniz var ise evet seçeneğini seçiniz ve maluliyet derecenizi seçenekler içinden seçiniz. Maluliyetiniz yok ise hayır seçeneğini seçiniz. Erken yaşlanma ile ilgili durumunuz varsa evet seçeneğine tıklayınız. Bakıma muhtaç çocuğunuz var ise kutucuğa işaretleyiniz. Ve son işlemde yurtdışı borçlanması ile emekli olmayı seçiyorsanız yandaki boş kutucuğu işaretleyerek tamam sekmesine tıklayınız.

4B Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

4C emeklilik sorgulama işlemi için yazı sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Doğum tarihiniz ve cinsiyetinizi girdikten sonra devredilen Emekli Sandığı işlemlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp tekrar göreve başladığınız tarihleri ekle butonuyla belirtiniz. Devredilen SSK, Bağ- Kur ve diğer hizmetleriniz var ise ilgili bölüme ekleyiniz. Daha sonra işleminizi tamamlayınız.

4C Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80