Emeklilik Yaşı Hesaplama | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emeklilik yaşı hesaplama işlemi online olarak gerçekleştirilen bir diğer işlemdir. Bu işlemi nereden ve nasıl yapacağınızı SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı olarak üç farklı biçimde açıklayacağız.

4A Emeklilik Yaşı Hesaplama

  1. Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfadan doğum tarihiniz ve cinsiyetinizi giriniz.
  3. Daha sonra hizmete başlama tarihinizi giriniz. Maluliyetiniz var ise evet seçeneğini seçiniz. Ayrıca erken yaşlanma durumunuz var ise de evet seçeneğini seçiniz.
  4. Ardından SSK prim ödeme gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik gün sayınız, fiili gün sayınız, yurtdışı gün sayınız ve 3600 günün dolduğu tarihide girip gönder butonuna tıklayınız.
  5. Böylece emeklilik yaşı hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4A Emeklilik Yaşı Hesabı İçin TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Yaşı Hesaplama

Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Daha sonra emeklilik türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Ardından maluliyetiniz var ise evet seçeneğini ve maluliyet derecenizi giriniz. Erken yaşlanma durumunuz var ise evet seçeneğini seçiniz. Bakıma muhtaç malul çocuğunuz bulunuyor ise kutucuğu işaretleyiniz. Son olarak sadece yurt dışı borçlanmasından emekli olmak istiyorsanız kutucuğu işaretleyip gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra emeklilik yaşı hesaplama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

4B Emeklilik Yaşı Hesabı İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Yaşı Hesaplama

Yazının sonunda verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfaya doğum tarihinizi yazıp cinsiyetinizi seçiniz. Devredilen Emekli Sandığı hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp tekrar işe başlama durumunuz var ise ekle butonundan işten ayrılış ve işe giriş tarihlerinizi ekleyiniz. Devredilen SSK, Bağ- Kur ve diğer hizmetleriniz var ise ilgili alana ekleme yapınız. Bu şekilde 4C emeklilik yaşı hesaplama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

4C Emeklilik Yaşı Hesabı İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80