GSS Tescil Sorgulama | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

GSS Tescil Sorgulama

GSS Tescil Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası (GSS), SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan bireyler için geliştirilmiştir. GSS başvuruda bulunacak olan bireylerin tescil kayıtları alınacaktır ve böylelikle ne kadar ücret ödemeleri gerektiğinin bilgisi belli olmuş olacaktır. Bu aşamadan sonra sizlerde internet üzerinden GSS tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. GSS tescil sorgulama işleminizi 2 farklı şekilde yapabilirdiniz. Şifresiz ve şifreyle yapılmak üzere iki farklı seçeneği olan GSS tescil sorgulama artık sadece E-Devlet’ten yapılıyor. E-SGM sistemi kullanılarak da yapılabilen bu işlem E-SGM’nin kapatılmasıyla artık yapılamaz hale geldi. E-SGM’nin neden kapatıldığı kafalarda soru işareti yarattı. E-SGM yanlış bilgi içermesi ve sadece kişisel bilgilerle olduğundan güvenlik konusunda sıkıntılar çıkarmasından dolayı kapatıldığı belirtilmiştir ve tekrar açılması beklenmemektedir. Bu sistemle eş zamanlı yürütülen E-Devlet sistemi artık tek sorgulama sitesi olarak hizmet vermektedir. E-Devlet daha önce de birçok kurumun hesaplama ve sorgulama işlemlerinin yapıldığı bir sistemdi. Ancak şifresiz yapılan tüm işlemler kapatılınca E-Devlet daha fazla kullanım alanı buldu.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz bu işlem için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubesine yapacak olduğunuz kimlik bilgilerinizi olduğunu başvuru ile kolaylıkla edinebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise GSS tescil sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Çıkan ekran üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

125

Sonrasında değişen ekran ile birlikte ilk olarak TC kimlik numaranızı giriniz.

456

Ardından E-Devlet şifrenizi giriniz.

456

Bu bilgi girişlerinizden sonra GSS tescil sorgulama işleminiz için ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra GSS tescil sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


79