SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-Hizmetler kapsamına giren yeniliklerinden biri de SGK 4/1-(B) maaş hesaplamadır. SGK 4/1-(B) maaş hesaplama sayesinde hem maaşınızı hem de emekli maaşınızı hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamayı E-Devlet üzerinden, SGK’nın resmi sitesi üzerinde ve kurum intra sayfasından yapabilirsiniz. Ancak bu siteler üzerinden yapacağınız hesaplamalar aylık maaş hesaplamalarınızdır. Emekli maaşı hesaplamanızı sadece SGK’nın sitesinden ve E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

SGK 4/1-(B) maaş hesaplama içerisinde yer alan emeklilik maaşı hesaplama ayrı bir başlık altında yer almaz. Aylık maaş hesaplama programına ek olarak emekli maaş bilgisi size sunulacaktır. Yani farklı bir sayfa ek olarak emeklilik koşullarınızı görebileceksiniz.

SGK 4/1-(B) maaş hesaplama içerisinde yer alan uygulamaları henüz yaşlılık aylığı bağlanmamış sigortalı bireyler kullanacaktır. Öncesinde yaşlılık aylığı alan bireylerin aylıkları ve emeklilik şartları hesaplanmayacaktır. Ayrıca 5400 sigorta prim gününü ödememiş bireylerin de aylıkları ve emeklilik şartları hesaplanmayacaktır.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplamada Önemli Hususlar Nelerdir?

  1. Bağkur hizmet bilgilerinizi yanlış girdiğiniz takdirde SGK 4/1-(B) maaş hesaplama işlemi gerçekleşmez.
  2. Asıl maaş hesaplamasının yapılması kayıtların incelenmesiyle gerçekleşir. Bu hesaplama işlemi hiçbir kurumda evrak niteliği taşımamaktadır. Ayrıca SGK 4/1-(B) maaş hesaplamanızda yapılan aylık hesaplamanız, bu maaşı hak ettiğiniz anlamına gelmemektedir.
  3. Bağkur dökümünüzde yer alan bilgilere göre emekli maaşı hesaplamanız sanki bügün talep etmişsiniz gibi yapılacaktır.
  4. Son olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi 5400 prim gününü yatırmamış kişilerin SGK 4/1-(B) maaş hesaplaması gerçekleşmeyecektir.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

  • Bağkur maaş hesaplamasını yapabilmeniz için yazının sonunda size verilen linke tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı giriniz ve “Kurumu” sekmesinden sizin için uygun olanı seçiniz.
  • Güvenlik kodunu girip sorgula butonuna tıklayarak Bağ-Kur maaş hesaplamanızı tamamlayınız.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


78