SGK AYLIK BİLDİRGE | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK AYLIK BİLDİRGE

SGK AYLIK BİLDİRGE

Bu yazımızda sizlere  SGK aylık bildirgesi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle SGK aylık bildirge, bireylere işverenler tarafından verilmekle yükümlü oldukları bir belgedir. İşverenler, sigortalı olarak çalıştırmakta oldukları bireylerin sigorta prim belgelerini mutlaka vermiş olmaları gerekmektedir. SSK aylık bildirge bildirgesini internet üzerinden de verebilmektesiniz. SGK’nın online uygulamaları sayesinde bu işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SGK aylık bildirgenin nasıl verileceği hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SGK Aylık Bildirge Nasıl Verilmektedir?

SGK aylık bildirge dediğimiz diğer bir adıyla E-Bildirge, işverence, sizlere verilmesi gereken bir belgedir. İşyerinde çalışan kişi sayısının 3 ve 3’ten fazla olma durumunda işveren tarafından SSK aylık bildirgesi verilmek zorundadır. 3 kişinin altında çalışan durumunda da işveren SGK aylık bildirgesini vermeye devam edebilme hakkına sahiptir. Bunun dışında SGK aylık bildirgesinin verilmemesiyle oluşan durumda ise, idari para cezası uygulanacaktır.

SSK aylık bildirgesini internet üzerinden vermek içinse yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan E-bildirge sayfasından ilk olarak kullanıcı adınızı girmelisiniz. Sonrasında sistem şifresi ve işyeri şifresi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Son olarak, kutucuk içinde yer alan güvenlik kodunu ilgili yere doğru bir şekilde giriniz. ‘Giriş’ butonuna basarak SGK aylık bildirge için sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı ve şifreniz gibi bilgilerinize sahip değilseniz, Sigorta Müdürlüklerine başvuruda bulunarak kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca E-bildirge sayfasında yer alan duyurular ve uyarılar kısmını okuyarak, konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SGK Aylık Bildirge Verme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


78