SGK BORÇ SORGULAMA | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK borç sorgulama, günümüzde internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu uygulamayı hem Ziraat Bankası’ nın resmi internet adresinden hem de E-SGM üzerinden şifresiz olarak yapabilirsiniz. SGK borç sorgulama işleminin her iki şekilde de nasıl yapılacağı hakkındaki bilgileri aşağıdaki başlıklarda ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgileri takip etmeniz ve bu bilgileri sırasıyla uygulamanız SGK borç sorgulama işleminiz için yeterli olacaktır.

Şifresiz Olarak SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-SGM sistemi 21 Aralık 2011 tarihinde devletle ilgili olan işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için oluşturulmuştur. Bu sistem sayesinde her türlü hesaplama ve sorgulama işleminizi şifresiz olarak yapabilmektesiniz. SGK borç sorgulama da bu işlemler arasında yer almaktadır. Fakat bu uygulama esnasında sizden bazı bilgiler istenecektir. İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz verdiğiniz takdirde yaptığınız uygulama başarıyla tamamlanacaktır. E-SGM sistemi üzerinde nasıl işlem yapıldığını ve SGK borç sorgulama işlemi için gereken bilgileri aşağıda maddeler halinde sıraladık. Vermiş olduğumuz bilgileri sırasıyla uygulayınız.

  • İlk olarak başlığın altında bulunan SGK borç sorgulama internet adresine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan sayfadaki bölümleri uyruk kısmından başlayarak doldurunuz.
  • Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili giriniz.
  • Cilt numaranızı ve doğum yılınızı da yazdıktan sonra güvenlik kodunu kodlayınız ve sorgula butonuna basınız.

Bu işlemlerden sonra SGK borç sorgulama işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Şifresiz Olarak SGK Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SGK borç sorgulama Ziraat Bankası’ nın resmi internet sitesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bu uygulama esnasında da tıpkı yukarıda olduğu gibi sizden birtakım bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz girmeniz sorgulama işleminiz açısından önemlidir.

  • İlk olarak size vermiş olduğumuz SGK borç sorgulama linkine tıklayınız.
  • Daha sonra ”Sorgu Türü” seçeneğinden size ait sorgu türünü seçiniz seçiniz.
  • Aşağıdaki ”Sorgu Tipi” seçeneği sizin seçtiğiniz sorgu türüne göre şekillenecektir. Oradan da kendinize ait sorgu tipini seçiniz.
  • Sicil numaranızı yazınız ve ardından güvenlik kodunu doğrulayarak sorgula butonuna basınız.

Bu uygulamanın ardından Ziraat Bankası SGK borç sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

SGK İşveren Borç Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır ?

SGK borç sorgulama işlemi artık sadece kişiler için değil kurum ve kuruluşlar için de çok kolay bir hal kazanmıştır. İşverenler ödedikleri primin yatıp yatmadığını, ne zaman yattığını, ne kadar yattığını, geriye ne kadar daha borçlarının kaldığını bu sistem üzerinden kolayca öğrenebilirler. Fakat bu sistemde işlem yapabilmek için bir kullanıcı adına ve şifreye ihtiyaç vardır. Kurumlar ancak gerekli belgeleri tamamladıktan sonra bu şifreye ve kullanıcı adına ulaşabilirler.

Şifreniz ve kullanıcı adınız varsa merak ettiklerinizi sorgulama için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız yeterli olacaktır. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra SGK borç sorgulama işleminiz gerçekleşecektir.

SGK İşveren Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80