SGK ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI FAZLA MESAİ ÖDENECEK! | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI FAZLA MESAİ ÖDENECEK!

SGK ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI FAZLA MESAİ ÖDENECEK!

Artık SGK çalışanlarının yaptığı fazla mesai ödenecek. Bu konuda açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışanların fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için Maliye Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını belirtmiştir. Adalet Bakanlığı’nda fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ile ilgili çalışma tamamlanmak üzere olduğunu belirten Faruk Çelik kısa bir zaman içinde de bizim kurumumuzda da fazla mesai ücreti olacaktır diye açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, SGK sağlık çalışanları Dr. Sevinç Tunç Aydın ve Ecz. Naci Kayını makamında ağırladı. Ayrıca görüşmeye katılanlar arasında SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ve kurul yöneticileri de vardı.

Yeni düzenlemenin sağlık çalışanların haklarını geri götüreceğini belirten Fahrettin Yokuş, “SGK’ya bağlı çalışan sağlık çalışanlarına performansa göre ek ödeme yapılması maaşlarda düşüşe sebep olacak ve kazanılmış haklar geriye gidecektir” diye açıklama yaptı. Ayrıca sağlık çalışanlarının rapor almaları ve izin kullandıklarında yapılacak kesinti hukuka uygun değildir. Kurumda barışın korunabilmesi için bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Yokuş, hazırladıkları raporu Bakan Faruk Çelik’e sunmuştur.

Bu Durumda Amaçlanan Nedir?

Faruk Çelik ise yaptığı açıklamada amaçlarının SGK’da ve bakanlıkta çalışan sağlık çalışanlarının maaşlarını eşitlemek olduğunu belirtti. Çelik, SGK’da çalışan sağlık çalışanlarını mağduriyete uğratmadan Sağlık Bakanlığında çalışanların rakamları ile karşılaştırarak çözüme kavuşturmak istediklerini ve çalışanlarının motivasyonun onlar için önemli olduğunu belirtti.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80