SGK DİĞER UYGULAMALAR | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK DİĞER UYGULAMALAR

SGK DİĞER UYGULAMALAR

Sosyal Güvenlik Kurumunun bizlere sağlamış olduğu online uygulamalar sayesinde, artık SGK ile olan işlerimizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu yazımızda ise sizlere SGK diğer uygulamalar konusu hakkında bilgi vereceğiz.

SGK Diğer Uygulamalar Nelerdir?

SGK diğer uygulamalar konusu birçok alt başlık altında toplanmaktadır. Bu alt başlıklar altında işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantı sayesinde, ilgili bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hizmet Takip Programı

SGK diğer uygulamalar kapsamında yer alan hizmet takip uygulaması sayesinde, bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işleminiz için bağlantıda yer alan ilgili sayfadan kullanıcı adınız ve parola girişlerinizden sonra sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Açılacak olan ekranda yer alan duyurularıda dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

E-Kesinti

SGK diğer uygulamalarda yer alan bu uygulama sayesinde, tarımsal alanda faaliyette bulunan vatandaşlarımızın, prim borç tutarlarının satmış oldukları tarımsal ürün üzerinden hesaplanmasıyla birlikte uygulanan kesintilerle ödenmesini sağlayan bir sistemdir. Bu uygulamaya da kullanıcı kodunuz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

İntibak Fark İşlemleri

Emeklili vatandaşlarımızın arasında oluşan maaş farkını ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde intibak farkları işlemlerinizi SGK diğer uygulamalar ile gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve sicil numaranızla işlem yapabilirsiniz.

İlişkisizlik Belgesi Başvuru Formu

Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilen bu belge, kişinin prim borcu olmadığını ve herhangi bir idari cezasının bulunmadığını gösteren bir belgedir. Bu belgenizin başvuru işlemleri SGK diğer uygulamalar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu belgenizi geçici veya ihaleli işlerinizde kullanabilirsiniz.

Kütüphane

SGK diğer uygulamalar içerisinde olan kütüphane için herhangi bir şifreye yada kullanıcı kodu girişine ihtiyacınız olmayacaktır. Bu uygulama sayesinde, istediğiniz kitaplara kolaylıkla ulaşma imkanına sahip olmaktasınız.

Muayene Katılım Payı

Bu işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. E-devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru sayesinde 2 TL’lik bir işletim ücreti ödeyerek edinebilirsiniz. SGK diğer uygulamalar içerisinde bu uygulama şifreniz ve TC kimlik numaranızla giriş yapabilir ve muayene katılım payınızı öğrenebilirsiniz.

SMS Bilgilendirme

SGK’nın internet imkanlarının dışında SMS ile bilgilendirme olanağına da sahipsinizdir. SGK diğer uygulamalar bağlantısıyla birlikte sisteme girecek olduğunuz iletişim bilgileriniz sayesinde SMS ile bilgilendirme uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz ve bilgilerini mesaj olarak alabilirsiniz.

SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel No Girişi Yapılması

SGK diğer uygulamalar içerisinde yer alan bu uygulamaya göre yapmanız gereken, ilgili sayfaya TC kimlik numaranız, Nüfus il, Cilt no, Doğum yılı gibi bilgilerinizi girmenizdir. Herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır.

Reçete Ve İlaç Kullanım Süresi

Vatandaşlarımızın kafasını kurcalayan konuların başında gelen ilaç ve reçete kullanım süreleri hakkında bilgi alabilmeniz için SGK diğer uygulamalar sistemini kullanabilirsiniz. Bu işlem için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Paydaş Öneri Sistemi

Paydaş öneri sistemini, SGK diğer uygulamalar kısmından ulaşabilirsiniz. Bu işleminizi gerçekleştirmek için kullanıcı adınız ve parolanız ile birlikte sisteme oturum açmanız gerekmektedir.

Yazımızda belirtmiş olduğumuz bu alt başlıklara SGK diğer uygulamalar sistemi ile ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak da askerlik borçlanması, emeklilik yaşı hesaplaması ve benzer işlemlerinizi gerçekleştirebilecek olduğunuz SGK diğer uygulamalara ulaşabilirsiniz.

SGK Diğer Uygulamalar Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


82