SGK DÖKÜMÜ | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK DÖKÜMÜ

SGK DÖKÜMÜ

SGK Dökümü Nedir?

Bu yazımızda da sizler için SGK dökümünü ele alacağız. Ülkemizde çalışan her birey sağlık hizmetlerinden faydalanmak, ileride de emekli olabilmek için SGK adı verilen Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı gibi kurumların bir arada toplandığı kuruma prim ödemek zorundadır. Daha sonrasında ise hangisini ödüyor iseniz o bilgilerin tümüne bakmanıza “SGK dökümü” denmektedir. Bu işlemi şifreli ve şifresiz olarak internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Olarak Yapmak İçin;

SGK dökümü işleminizi kolay bir şekilde şifresiz olarak ESGM sistemi üzerinden gerçekleştirmek için öncelikle aşağıda size verdiğimiz linke tıklayınız. Ardından açılan sayfada sizden istenilen kimlik bilgilerinizi ve güvenlik kodunu yazarak “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada önce “Hizmet Bilgisi”  ardından SSK için “Hizmet Dökümü 4A” , Bağ-Kur için “Hizmet Dökümü 4B” , Emekli Sandığı için “Hizmet Dökümü 4C” yazan yerlerden sizin için uygun olana tıklayınız. Açılan sayfada bilgileriniz görüntülenecektir.

Şifresiz SGK Dökümü İçin TIKLAYINIZ!!

E-Devlet Şifreniz ile Sorgulama Yapmak İçin;

Bu işleminizi E-Devlet şifreniz ile yapmak için sizden ek olarak sadece T.C. kimlik numaranız istenilecektir. Öncelikle yapmanız gereken aşağıda verilen linklerden sizin için uygun olana tıklamak. Ardından açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız ve yeni açılan sayfada da önce T.C. kimlik numaranızı sonrasında E-Devlet şifrenizi girerek giriş yapınız. Bilgileriniz önünüze gelecektir.

E-Devlet Şifreniz İle SGK Dökümü 4A İçin TIKLAYINIZ!!

E-Devlet Şifreniz İle SGK Dökümü 4B İçin TIKLAYINIZ!!

E-Devlet Şifreniz İle SGK Dökümü 4C İçin TIKLAYINIZ!!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80