SGK SİCİL NO | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SGK SİCİL NO

SGK SİCİL NO

Bu yazımızda sizler için SGK sicil no işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bildiğimiz gibi artık ülkemizde sigorta kurumları tek bir yerde, SGK çatısı altında toplandı. İşe girdiğiniz zaman veya kendiniz sigorta ödediğiniz zaman her bireyin bir SGK sicil no’su bulunmaktadır. Bu numarayı bilmeniz sigorta ile ilgili gerekli işlemleri kolaylıkla halledebilmeniz için önemlidir. Bu numarayı nasıl öğreneceğinizi de aşağıda anlattık.

SGK Sicil No Öğrenme

Kendinize ait numaranızı öğrenebilmeniz için ister şifreli ister şifresiz olarak iki farklı yolu deneyebilirsiniz.

Eğer şifreyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız öncelikle sizin için hemen aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız ve ardından açılan sayfada sizden istenilen kimlik bilgilerini eksiksiz doldurunuz. Son olarak da “Sorgula” butonuna tıklayınız. Yeni açılan sayfada sağ taraftaki bölüm içerisinden “Tescil Kaydı Tespiti” sekmesinde yer alan SSK için “Tescil Kaydı Tespiti 4A” , Bağ-Kur için “Tescil Kaydı Tespiti 4B” , Emekli Sandığı için “Tescil Kaydı Tespiti 4C” seçeneklere tıklayarak SGK sicil no bilgilerinizi görebilirsiniz.

Şifresiz SGK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Eğer kendinize ait bir EDevlet şifreniz varsa bu işlem daha kolay olacaktır. Aşağıda sizin için verilen linklerden uygun olana tıklayınız. Yeni açılan sekmede önce “Kimliğimi Şimdi Doğrula” ardından sizden istenilen T.C. numaranız ve EDevlet şifrenizi yazdıktan sonra giriş yapınız. Sisteme kayıtlı olan SGK sicil no bilgilerinizi görebilirsiniz.

EDevlet SGK Sicil No 4A Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

EDevlet SGK Sicil No 4B Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

EDevlet SGK Sicil No 4C Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


74