Sigorta Sorgulama | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

Sigorta Sorgulama

Sigorta Sorgulama

SGK‘lı olarak çalışmakta olan bireyler, sağlık hizmetlerini ve sosyal güvenceleri kullanabilmek adına aylık olarak düzenli bir biçimde prim ödemek durumundalar. Prim ödeme işlemi emekli olmak için yerine getirmemiz gereken şartlardan en önemlisidir. Sigorta işlemlerini sorgulamak ve sigorta durumunu kontrol etmek için sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemini internet üzerinden kolayca ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında bu sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi bulabilirsiniz.

Daha önceden iki resmi site üzerinde yapılabilen sigorta sorgulama işlemi artık yalnızca E-Devlet resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-SGM şifresiz işlem gerçekleştiren sayfanın kapatılmasıyla beraber şifresiz işlem gerçekleştirme işlemi yapmak artık mümkün değildir.

E-Devlet Sistemi ile Şifreli Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet kullanılarak yapılacak olan sigorta sorgulama işleminde bütün işlemlerde de gereken E-Devlet şifresi olması gerekiyor. E-Devlet şifresi olması için de PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. PTT şubesine gittiğiniz durumda kimliğinizle birlikte başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yaptığınız durumda 2 TL ödemeniz gerekiyor. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızda sizlerle paylaştığımız linklerden bağlı bulunduğunuz kuruma göre olanı seçip tıklayınız. Açılacak sayfada kimlik doğrulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra sigorta sorgulama işlemini tamamlamış ve sigortalılık bilgilerinize ulaşmış olacaksınız.

SSK(4A) Sigorta Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR(4B) Sigorta Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı(4C) Sigorta Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80