SSK DÖKÜMÜ | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SSK DÖKÜMÜ

SSK DÖKÜMÜ

SSK kapsamı altında bulunan kişilerin sağlık ve güvence hizmetlerini görebilmeleri için bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama SSK dökümü ya da SSK hizmet dökümü olarak da bilinmektedir. SSK dökümü işlemini internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızda SSK dökümü ile ilgili bilgileri ve işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz.

SSK Dökümü Nasıl Öğrenilir?

SSK dökümü uygulamasını internet üzerinden iki farklı yöntem ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu yöntemler şifreli ve şifresiz olmak üzere gerçekleştirilebilir. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan yöntem şifreli yöntemdir. Bunun yanında daha önceden E-SGM üzerinden uygulanan yöntem ise şifresiz olarak yapılabilmekteydi. E-SGM resmi sitesinin kapatılması ile artık yalnızca şifreli yöntem olan E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapılmaktadır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Şifreli SSK Dökümü Uygulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen bu uygulama için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifreniz varsa ya da aldıysanız, yazımızda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK dökümü ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifreli SSK Dökümü için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


78