SSK Gün Dökümü | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SSK Gün Dökümü

SSK Gün Dökümü

SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan bir kurumdur. Bu kuruma bağlı olarak çalışan kişiler devletin sunduğu sosyal güvencelerden ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek adına kuruma belli miktarda prim yatırmak durumundalar, bu primler yatırılmadığında ya da yatırılıyor sandığınızda ancak yatırılmıyorsa herhangi bir durumda zora düşebilirsiniz. Bu yüzden düzenli olarak SSK priminiz yatırılıyor mu yatırılmıyor mu kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için SSK gün dökümünüzü alabilirsiniz. İnternet üzerinden alınabilen SSK hizmet dökümü işlemi sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlemdir.

Bu işlem için 2015 yılına kadar hem E-Devlet hem E-SGM ortak olarak hizmet veriyordu. Ancak E-SGM’nin süresiz bir şekilde kapatılmasıyla sadece E-Devlet üzerinden SSK gün dökümü alınabiliyor. E-SGM neden kapatıldı diye soracak olursanız yetkililer E-SGM’nin yanlış bilgi vermesinden dolayı çok şikayet aldıklarını ve güvenlik problemlerine sebep olduğunu açıklamışlardır. Bu yüzden şifreli olarak yapılan E-devlet sistemi bu işlem için kullanılmaktadır.

E-Devlet SSK Gün Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinden alınacak hizmet dökümü için E-Devlet şifresine ya da diğer E-Devlet giriş seçeneklerine sahip olmalısınız. Bunlardan her işlem için kullanılan ve alması en kolay olan E-Devlet şifresini seçmenizi öneririz. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden 2 TL ücret ödenerek alınan bir şifredir. Şifre alındığı durumda verilen linke tıklamanız gerekiyor. Bu sayfada hizmet dökümü için gerçekleştirmeniz gerekenler mevcut. Bunun için ilk önce kimlik doğrulamanızı yapınız, daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Daha sonra SGK gün dökümünüze erişebileceksiniz.

E-Devlet SSK Gün Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. ali emre diyor ki:

  sigortamın gününü öğrencektim

  1. Aykut Otu diyor ki:

   Yanda verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz Ali Bey. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 2. fuat diyor ki:

  sigorta günümü örenecem

 3. Mevlüt Demirbağ diyor ki:

  Ssk

Yorum Yaz


78