SSK TARIM SİGORTASI | SGK | SSK | Emeklilik | Sorgulama | Hizmet Dökümü

SSK TARIM SİGORTASI

SSK TARIM SİGORTASI

SSK tarım sigortası, devletin çiftçilerin sahip oldukları tarla, bağ, bahçe ve hayvanları gibi mallarının güvence alınması yöntemine denilmektir. SSK tarım sigortası ile devlet bu sigortanın yüzde ellisini ödemektedir. Bu ödemenin amacında ise, çiftçiye destek olmak ve kolaylık sağlamaktır. Tüm çiftçi vatandaşlarımız bu SSK tarım sigortasından yararlanabilme imkanına sahiptir ancak bu sigorta çiftçinin sahip olduğu tarla ve hayvan sayısına göre farklılık göstermektedir. SSK tarım sigortası ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

SSK Tarım Sigortasının Bize Sağladığı Kazançlar Nelerdir?

SSK tarım sigortasından yararlanmakta olan her birey, çalışırken geçirdiği bir rahatsızlık ya da mesleki bir durumdan kaynaklanan sorunlarda, sigorta kapsamı gereğince yardımda bulunacaktır.

SSK tarım sigortası ayrıca, kişinin sürekli iş görmemez durumda olması halinde Sosyal Güvenlik Kurumu yasaları gereği maaş ödemesinin başlaması, ihtiyacı var ise protez araç ve gereçlerin sağlanması, takılması, onarılması ve yenilenmesi, herhangi bir ölüm durumunda cenaze giderlerinin karşılanması ve kişinin vefatıyla birlikte bu durumunda hak sahiplerine bağlanacak olan maaşlarda yer almaktadır.

Bireylerin yukarıda bahsettiğimiz bu avantajlardan yararlanabilmesi için yapması gereken, bu durumlardan öncesinde bir yıl içerisinde 90 günlük prim ödemesinin yapması gerektiğidir. SGK tarım sigortasının bu bahsettiğimiz durumlarından, kişinin yakınlarının da yararlanılması söz konusu olacak ise, bireyin bir yıl içerisinde 120 günlük prim ödemesini yapması gerekmektedir.

Bu koşullar sağlandığında kişi ve yakınları SSK tarım sigortasından yararlanabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


80